Πανευρωπαικό πρωτάθλημα χειροπάλης (Euroarm 1-7/6/15),στη Σόφια της Βουλγαρίας

Η Ελληνική αποστολή συμμετείχε στο Πανευρωπαικό πρωτάθλημα χειροπάλης (euroarm 2015) στη Σόφια της Βουλγαρίας, κατακτώντας πολύ σημαντικές θέσεις, παρότι είχαν να “παλέψουν’ με αθλητές χωρών, με μεγάλη παράδοση στη χειροπάλη όπως η Τουρκία, η Ρωσία, η Πολωνία και άλλες.

Αναλυτικά οι θέσεις που έλαβαν οι αθλητές της Ελληνικής αποστολής είναι οι εξής:

Ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος πρωταθλητής της βαριάς κατηγορίας, έπαιξε σε δύο κατηγορίες, δύο μέρες αντίστοιχα.Την 1η μέρα αριστερό χέρι στην κατηγορία Master men +100 left και κέρδισε την 4η θέση.Τη 2η μέρα δεξί χέρι στην κατηγορία Master men +100 right στην οποία κέρδισε την 3η θέση.

Η Κυριακή Γιαννοπούλου στην κατηγορία Master women 60 kg left κατέκτησε την 7η θέση.

Ο Μανιαδάκης Μιχάλης στην κατηγορία Grand master men 75 kg left κατέκτησε την 2η θέση.

Ο Παντελής Φιλικίδης στην κατηγορία Senior grand master 100 kg left κατέκτησε την 1η θέση και έγινε πρωταθλητής ευρώπης στην κατηγορία του για μια ακόμα φορα. Στο δεξί χέρι κατέκτησε την 4η θέση.

Ο Βασίλης Μανιαδάκης στην κατηγορία Jounior21 men 70 kg left κατέκτησε την 10η θέση.